Dnes je: streda, 17. apríl 2024, Meniny má:

Knihy a publikácie

Z pultov kresťanských kníhkupectiev Lúč a Spolok sv.Vojtecha odporúčame:

 

Sonja a Stjepan Tomićovci, Vzkriesené srdce

  Duchovné príbehy pre deti a dospelých, ktorí majú srdce dieťaťa. Knižka odpovedá na mnohé detské otázky, hovorí o večných pravdách a živote. Je vhodné, aby ju deťom interpretovali rodičia. Kniha v každej kapitole potrebuje doslov veriaceho človeka, otca a mamy.
Počet strán 112
Cena s DPH 199,-Sk  6,61 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Marie Korandová, Ako a prečo je to tak

Marie Korandová, Ako a prečo je to tak Prastaré regionálne ľudové legendy a báje dosvedčujú spojitosť Slovenska s ostatnými európskymi národmi. Ako si obyčajní ľudia kedysi dávno vysvetľovali pôvod vecí? Úplne inak ako dnes, ale odtrhnutie tejto kultúry od kresťanstva by prinieslo ochudobnenie.
Počet strán 192
Cena s DPH  299,-Sk  9,92 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Jednotný katolícky spevník znotovaný

Jednotný katolícky spevník znotovaný

Modlitby, pobožnosti, sviatosti, slávenie svätej omše, piesne aj s notami.
Počet strán 975
Cena s DPH 220,- Sk  7,30 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Judith Cabaudová, Rabín, ktorý sa vzdal Kristovi

Judith Cabaudová, Rabín, ktorý sa vzdal Kristovi Dňa 13. februára 1945 hlavný rabín Ríma Italo Zolli prijal krst spolu s manželkou. Táto prevratná a neslýchaná udalosť vyvolala veľký rozruch tak v židovských, ako aj v kresťanských kruhoch. Neskôr zapadla mlčaním. Toto mlčanie pretrhla Židovka z New Yorku, ktorá na vlastnej koži prežila skúsenosť hlavného rabína Ríma, preto že aj ona sa stala katolíčkou.
Počet strán 126
Cena s DPH  150,-Sk  4,98 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Kompendium sociálnej náuky Cirkvi

Kompendium sociálnej náuky Cirkvi

Kompendium sociálnej náuky Cirkvi je celistvým a prehľadným spracovaním katolíckeho sociálneho učenia. Tento dokument sa venuje spoločenským oblastiam, ako sú rodina, ľudská práca, ekonomický a politický život, medzinárodné vzťahy, ochrana životného prostredia, podpora mieru a úloha Cirkvi v spoločnosti.
Počet strán 545
Cena s DPH 499,00 Sk  16,56 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Viliam Hunermann, Svätý Vincent de Paul misionár lásky

Viliam Hunermann, Svätý Vincent de Paul misionár lásky Tento svätec je dodnes geniálnym príkladom nielen pre ľudí, ktorí sa venujú charitatívnej a sociálnej činnosti, ale aj pre všetkých, ktorí chcú stráviť život v sebadarovaní. Život svätého Vincenta je bohatý na dobrodružstvá, ale i trpké zážitky. Cítime v nich Božiu ruku, ktorá Vincenta očisťuje a vedie.
Počet strán 312
Cena s DPH  180,-Sk  5,97 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Edward Staniek, Starostlivosť o svedomie

  Ak svedomie nie je zosúladené s Dekalógom, na prahu večnosti budeme niesť zodpovednosť nielen za zlé skutky, z ktorých sa sami ospravedlňujeme, ale i za nedostatok starostlivosti o svedomie. Dekalóg je cestou lásky.
Počet strán 149
Cena  s DPH 150,-Sk  4,98 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Joseph Ratzinger - Benedikt XVI., Pavol, apoštol národov

Joseph Ratzinger - Benedikt XVI., Pavol, apoštol národov

Osobnosť a odkaz svätého Pavla sa stali dôvodom toho, aby Svätý Otec pri príležitosti dvojtisíceho výročia jeho narodenia vyhlásil Rok svätého Pavla. Publikácia Pavol, apoštol národov prináša príhovor, ktorý pápež predniesol pri vyhlasovaní Roku svätého Pavla, ako aj úvahy Benedikta XVI. venované profilu Pavla ako človeka a apoštola. Kniha čitateľovi pomôže hlbšie spoznať osobu apoštola národov a preniknúť do súvislostí medzináboženských vzťahov.
Počet strán 87
Cena s DPH  149,-Sk  4,95 EUR
Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

James Mariakumar, Vnútorné uzdravenie

James Mariakumar, Vnútorné uzdravenie James Mariakumar je misionárom. Brožúra, ktorú vydalo združenie JAS Zvolen 2008, sa zaoberá témou vnútorného uzdravenia človeka. Je možné ju kúpiť v kresťanských kníhkupectvách (Lúč, SSV) alebo si ju objednať priamo na internetovej stránke združenia Jas.  40-stranová brožúra rieši to, prečo človek potrebuje vnútorné uzdravenie. Po sviatosti zmierenia (sv.spoveď) je človeku odpustené. Častokrát ľudí sužuje pocit viny aj po sv. spovedi. Brožúra prináša rady, ako si zachovať vnútorný pokoj, zbaviť sa strachu a spoznať jeho pôvod. Pretože ovocím Ducha svätého je radosť, pokoj, láska. K tomu nás autor pozýva, opisuje, ako dosiahnuť vnútorný pokoj. Nájdete tu aj bariéry vnútorného uzdravenia a návod, ako uskutočniť uzdravenie svojho vnútra.
Vydavateľstvo: Jas

Vydavateľstvo Spolok sv. Vojtecha

Knihy si môžete zakúpiť vo všetkých  predajniach Spolku sv. Vojtecha
tel. číslo 033/590 77 18, objednavky@ssv.sk, ssv@ssv.sk, Pre členov SSV 15% zľava